Ilyen lesz a Liget - animációs kisfilm mutatja be az újításokat
Különös figyelmet fordítanak az akadálymentesítésre
Zöldebb, tisztább, szebb és világszínvonalú közparkot ígér a Liget Projekt, melynek keretében 2019-ig rengeteg újítás fog megvalósulni a Városliget területén. A napokban megjelent egy animációs kisfilm is, amiben részletesen hallhatunk a változásokról. Érdemes végignézni a 3 perces videót, ami egyrészt nagyon igényes, másrészt szépen összefoglalja, miért érdemes várni 2019-et. Például több lesz a zöldfelület és a bicikli, mellette pedig megszűnik az autós forgalom. Felépülnek és megújulnak fontos épületek, és bővülnek a szórakozási lehetőségek. Ráadásul akadálymentesítve is lesz a terület.
A Városligetre, ami Budapest második legnagyobb közparkja, már évszázadok óta számíthatnak a budapestiek, ha kikapcsolódásról van szó. Mostanság egyre több rendezvénynek, gasztronómiai fesztiválnak a helyszíne: nemrég a Főzdefesztivál, előtte a Rosalia Fesztivál miatt nőtt meg hirtelen az egy négyzetméterre jutó városlakók száma a zöld gyepen. De azt is tudjuk, hogy ide kell jönni, hacsónakáznánk, vagy Európa legnagyobb mezőgazdasági múzeumát szeretnénk meglátogatni. Potenciál tehát van itt bőven, és a Liget Budapest ezt szeretné maximálisan kihasználni. Ezért jött létre a Liget Projekt, aminek jóvoltából 2019-től egy még szebb és jobb parkban sétálgathatunk majd.
A napokban egy kedves animációs film jelent meg a projektről, ami nagyon szépen összefoglalja a változásokat. Néhány pontban mi is összeszedtük, mire számíthatunk 3 év múlva:
- Több 10 000 négyzetméterrel megnövelt zöldfelület, csökkenő aszfaltos terület
- Új pihenőhelyek, játszóterek
- Sportpályák, kivilágított futókör
- Új vendéglátóhelyek
- Új illemhelyek, kutyafuttatók
- Teljes akadálymentesítés
- BUBI-állomások
- Eltűnnek a felszínen parkoló autók, helyette mélygarázsok létesülnek
Új lakók érkeznek:
- Néprajzi Múzeum
- Magyar Nemzeti Galéria
- Városligeti Színház
- Magyar Zene Háza
- Pannon Park és Európa legnagyobb fedett trópusi csarnoka
És régiek épületét restaurálják:
- Közlekedési Múzeum
- Szépművészeti Múzeum
- Vajdahunyad vára
- Olof Palme Ház
Igaz, minderre még egy picit várni kell, de aztán egy fejlettebb, modernebb változatban kapják vissza a budapestiek a teljes Ligetüket. 2019-re nem kisebb a cél, mint hogy Európa egyik első számú kulturális szabadidőparkjává váljon ez a 100 hektárnyi zöld terület. Kíváncsian várjuk.
Önálló blogként kísérhetjük figyelemmel a teljes beruházást, itt.
Ha pedig különösen kedvenc kikapcsolódási helyként tartod számon a Városligetet, akkor itt egy Youtube gyűjtemény. :)
(forrás: http://welovebudapest.com/)
...s végül itt egy örökzöld dallam a mi kedvenc és régi ligetünkről: